Hobbiton

Ako možno viete Pán prsteňov a Hobbit boli čiastočné natáčaný na Novom Zélande. Autori týchto filmov si dali poriadnu námahu pri budovaní umelého mestečka pre fiktívnu komunitu hobbitov. Filmy sa už nenatáčajú no mestečko hobbitov zostalo ako turistická atrakcia.

hobbiton1

Ako súčasť nášho dlhého výletu po Novom Zélande sme navštívili aj Hobbiton. I keď to bol možno jeden z drahších výletov stal za to. Úroveň detailov celého mestečka ma stále udivuje, nedokázal by som povedať že aj niektoré stromy sú umelé. Pravé o najväčšom strome bola jedna z príhod ktoré nám sprievodca spomínal, ako čas plynul listy stromu vybledli a hoci strom účinkoval na pozadí filmu spolu iba 20 sekúnd Peter Jackson nechal prefarbiť každý jeden list nanovo (čo dalo pracú niekoľkým brigádnikom na par dni).

hobbiton5
Trochu umelého syra 😀 .

Vedeli ste že hobbiti platili dane podľa poctu okien v ich domčeku  😀 ? Možno trochu zaujímavejšia informácia je veľkosť domov a dverí. Niekoľko domčekov malo podobne tvary no rozdielne veľkosti, pointa bola zobrazovať rôzne postavy tak aby budili ten správny dojem veľkosti postav. Gandalf používal malé dvere, čím budil dojem dva a pol metrového čarodeja. Ako to už býva, praktické efekty vyzerajú najlepšie.

hobbiton2

hobbiton4

hobbiton3

Našli by sa ešte nejaké tie príhody (ako pripití herci na hostine 😀 ) ale trebárs si tie historky vypočujete sami ak sem zavítate. Určíte to hodnotím pozitívne no jedna vec mi predsa len vadila, na môj vkus to bolo trochu nahnané. Iba 5 minút pre každú atrakciu a ide sa ďalej.

Hobbiton ako turistická atrakcia má aj svoj vlastný pub.

995_10151366266528185_1555427586_n-0
THE GREEN DRAGON: Prvy nápoj je v cene 🙂 .

Na záver som ešte zhabal par suvenírov, nech ma rodina doma čo závidieť haha 😀 . Aj suveníry mali niečo do seba, zberatelia by prišli na svoje.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s